TECHNICKÉ CHARAKTERISTIKY PREFABRIKOVANÝCH BUDOV
TECHNICKÁ DATA
PODMÍNKY ZEMĚTŘESENÍ (Zóna zemětřesení 1. stupně) účinný koeficient zrychlení země: A0=0,4
KLIMATICKÉ PODMÍNKY Výroba probíhá na základě 3. klimatické zóny
HODNOTA SNĚHOVÉ ZATÍŽENÍ 75 Kg/m2
HODNOTA RYCHLOSTI VĚTRU 80 km/h (Musí být upevněna k zemi)
KOEFICIENT IZOLAČNÍHO IZOLACE NA STĚNĚ K: 0.45 Kcal/m²hC ( K: 0,53 W/m² K )
VNITŘNÍ KOEFICIENT IZOLACE STĚN K: 0.44 Kcal/m²hC ( K: 0,51 W/m² K )
OCELOVÝ MATERIÁL Erdemir 1311 ,(ST-37 ) Standard DIN EN 10147-00, pozinkovaná ocelová konstrukce se používá.
CEMENTOVA DESKA Density: ~ 1300 kg / m³ flame retardant (B1 to DIN 4102 Part 1) Koeficient tepelné vodivosti (λ10 ˚ C dry)
EPS (Pěnový expandovaný polystyren) TS EN 13163
KAPACITA ZAŘÍZENÍ PODVOZKU 200 kg/m² (pro dvoupodlažní budovy) (Vypočítáno podle T.S 498 e.)
KOEFICIENT STŘEŠNÍ IZOLACE K: 0.39 Kcal/m²hC ( K: 0,43 W/m² K )
VNITŘNÍ A VNĚJŠÍ PANELY
Vnější a vnitřní panely jsou vyrobeny z oboustranné cementové desky o rozměru 8X1250X2500 mm. 84mm 12 hustotní polystyrenová tuhá pěna používaná mezi cementovými baordy pro izolaci. Tloušťka vnějšího panelu je 10 cm a vnitřní panel je 6 cm a výška panelu je 250 cm. Nejtěžší stěnový panel mezi celoplošným panelem, okenním panelem, dveřním panelem, panelovou konstrukcí, z níž jsou vyráběny prefabrikované domy (vnější panel dveří 125x250 cm), je 114 kg.
PANELOVÉ SPOJKY
Jako spojovací prvky se používají speciální profily z pozinkovaného ocelového profilu U a H, které jsou ohýbány a kombinovány pomocí speciálního připojovacího systému. Rez nebude způsoben pocením v důsledku zakřivených okrajů.
NÁKLADNÍ KONSTRUKCE
Střešní vazníky, nosníky a sloupy jsou vyrobeny ze speciálně tvarovaných pozinkovaných ocelových profilů. Po stavbě každých 1250 mm je umístěn speciální profilový ocelový nosník a na vrchu vazníku je namontován speciální profil z galvanizované oceli. Šrouby a matice se používají při montáži tak, aby mohly být budovy mnohokrát znovu sestavovány. Výroba probíhá v našich moderních výrobních závodech s bezproblémovým a spojovacím systémem.
MEZZANÍNSKÁ KONSTRUKCE
Rám mezipovrchového nosného konstrukce je vyroben ze speciálně tvarovaných pozinkovaných ocelových profilů. Mezaninová podlaha je pokryta 16mm cementovou deskou (cementově lepená dřevotříska). V podzemním podhledu je umístěn tloušťka vrstvy 80 mm (14 kg / m & sup3) ze skelné vlny pro zvukovou a tepelnou izolaci. Hmotnost mezaninu je 200 kg/m²
STŘECHA
SYSTÉM STŘECHY Hodnota naklonění střešních střech a stropních střešních systémů je 30%
STŘEŠNÍ KRYTÍ A IZOLACE Přes kovovou vaznicí jsou lakované lichoběžníkové ocelové plechy umístěné jako střešní krytina. Možno použít i lakované lichoběžníkové trapézové plechy. Štítová koncovka je PVC obložení. Přesahy jsou 20 cm. Používají se dlouhé pozinkované ocelové plechy s větracími otvory. Pro střechy jsou použity speciální tvarovky z pozinkované oceli v diagonálním tvaru. Jsou použity dešťové žlaby z tvaru čtvercového tvaru z PVC a válcové spodní výřezy s namontovaným příslušenstvím. Dešťové žlaby a jejich příslušenství mohou být vyrobeny z ocelového plechu na vyžádání.
STROP
Pro stropní kryt se používají sádrokartonové desky o tloušťce 12 mm. Pro stropní izolaci nad zavěšenou stropní sadrovou deskou se položí 80 mm skleněná vata. Pod kombinací střešního podvozku jsou upevněny omega profily vyrobené z pozinkované oceli. Koroze se nevyskytuje jako opotřebení pocení, které se vyskytuje na okrajích ocelového plechu kvůli zakřivenému tvaru. Kryt PVC se používá na stropních profilech Omega, které jim dodávají estetický vzhled. Sádrové spojovací prvky jsou vyrobeny z elektrostaticky lakovaného hliníkového materiálu. U vlhkých míst se jako stropní kryt používá cementová deska.
DVEŘE
VENKOVNÍ DVEŘE 90x200 cm Ocelové dveře s kovovým rámem. Pro venkovní dveře se používají speciální cylindrické, prvotřídní, certifikované zámky TSE.
VNITŘNÍ DVEŘE Interiérové dveře: 80x200 velikostí, pozinkovaný ocelový rám, špinavě bílé dřevěné americké dveře. Hliníkové a PVC dveře jsou také volitelné. Vestavěné zámky s certifikátem TSE se používají.
OKNA
OKNA 120X100, 120x160 cm and 60x40 cm (průsvitné okno) materiálů na bázi PVC a certifikovaných TSE a také série 60. (Volitelně rámy z cementové desky lze aplikovat kolem oken a příček).
DVOJITÉ ZAŘÍZENÍ Všechna skla používaná pro okna jsou 4 + 16 + 4 dvojskla, a pro sklo matované je použito.
Při objednávce musí být uvedeny všechny rozměry dveří a oken.
SCHODY
Vyrábí se z pozinkovaných ocelových profilů, které jsou speciálně tvarovány válcovým strojem. Schody jsou sestaveny pomocí bezešvého šroubového systému. Kroky jsou pokryty dřevem a stoupačky jsou otevřené. Zábradlí jsou vyráběna z dekorativního tepaného železa. Kovové části jsou natřeny elektrostatickým lakem. Samozřejmě lze schody vyrobit zcela ze dřeva.
MALOVÁNÍ
VNĚJŠÍ LAKOVÁNÍ Vnější kovové díly jsou opatřeny nátěrovou dvojvrstvou a dvojvrstvou syntetickou olejovou barvou. Exteriérové desky z cementových desek jsou opatřeny akrylovou barvou. Pro vnější stěny se aplikuje na spojovací plochy. V našich budovách se používají malířské výrobky s certifikátem TSE.
VNITŘNÍ LAKOVÁNÍ Vnitřní povrchy cementové desky a stropní sádrokartonové desky jsou natřeny plastovou barvou. V našich budovách se používají malířské výrobky s certifikátem TSE.
OSTATNÍ Pozinkované za studena tvarované příhradové vazníky, rámové a panelové rámy nejsou pokryty, protože jsou vyráběny pomocí bezešvé technologie.
ELEKTRICKÁ INSTALACE
INSTALACE Elektrická instalace se provádí přes omítku pomocí kabelů s certifikátem TSE.
KABELY Montáž se provádí přes omítku a lze ji namontovat pod omítku.
POJISTKA Použijí se pojistky s certifikátem TSE.
OSVĚTLENÍ Používají se certifikované materiály TSE.
PŘEPÍNAČE A ZÁSUVKY Používají TSE certifikované vypínač a zásuvky.
VNĚJŠÍ PŘIPOJENÍ Elektroměr, zemnící tyče a venkovní přípojky nesou odpovědnost kupujícího.
SANITÁRNÍ ZAŘÍZENÍ
INSTALACE Montáž se provádí přes omítku a lze ji namontovat pod omítku.
ZDRAVOTNICKÝ SORTIMENT Používají se certifikované materiály TSE.
VODAVODY A SPRCHOVÉ ZAŘÍZENÍ Používají se certifikované materiály TSE.
POTRUBÍ Trubky na čistou vodu jsou vyrobeny z PPRC a trubky odpadní vody jsou z PVC a všechny materiály jsou certifikovány TSE.
VNĚJŠÍ PŘIPOJENÍ Vodoměr a vnější spoje jsou odpovědností kupujícího.
ZÁKLAD A BETON
Betonová deska (základ) by měla být provedena podle konkrétního plánu (základní rozměry), který poskytuje Karmod. Kontrola betonové desky a zeminy je odpovědností zákazníka. Budova je upevněna na zem kotvami a ocelovými hmoždinkami. Je třeba připravit ukotvené raftové nebo ocelové dráty. Zákazník je zodpovědný za veškeré výkopové operace.
Karmod Prefabrikované stavební technologie mají právo provádět změny technických specifikací.