Místo těžby zlata v Grónsku

Účel použití Kancelář zlatého dolu a pracovní tábor
Model budovy Nová generace sendvičových panelových kontejnerů
Počet budov 42 Jednotka Site Container
Celková plocha 588 m²
Rok projektu 2022
Oblast, která se má použít Grónsko
V současné době si tento projekt prohlíží 65 hosté

Vyráběli jsme staveništní konstrukce pro provoz zlatého dolu v Grónsku, největším ostrově na světě, který je zcela pokryt ledovci na severu Atlantského oceánu. Významným rysem projektu staveniště, v němž je použit model kontejneru nové generace, je to, že bude použit v prvním grónském dole na zlato. Jak si jistě vzpomenete, v důsledku průzkumu nerostných surovin v oblasti jižního Grónska byl na začátku roku 2012 na ostrově poprvé objeven zlatý důl. V rámci provedených studií bylo v horských sutích dosaženo širokého zlatého pásma o rozloze 90 km od jižního místa nálezu směrem na sever.

 Po tomto objevu byly v jižním Grónsku zahájeny práce na těžbě nalezeného zlata. V této souvislosti padla volba na kontejnerové konstrukce Karmod nové generace, které byly vybrány pro lokalitu grónského zlatého dolu. V rámci projektu bylo v moderních provozech společnosti Karmod v krátké době vyrobeno 42 kusů kontejnerových konstrukcí 230x600. Konstrukce, které byly připraveny pomocí kompletně rozebíratelného obalového systému s modelem kontejneru nové generace, se do Grónska vydaly námořní kontejnerovou dopravou. Konstrukce, které byly přepraveny z přístavu na místo použití silniční dopravou, byly rychle namontovány s výhodou bezsvařového systému šroubů a matic. Konstrukce, které byly smontovány v krátkém čase, byly dány k dispozici pracovníkům na staveništi.

Mezi kontejnerovými konstrukcemi Karmod nové generace, které byly uvedeny do provozu na grónském důlním díle, jsou jednotky jako kanceláře vedení, budovy ubytoven a jídelen a laboratoře. Při výrobě kontejnerových konstrukcí staveniště byla zohledněna i průměrná teplota v Grónsku -7 ⁰C. Ve výrobě byly provedeny dodatečné aplikace izolací s ohledem na podmínky použití v terénu pod bodem mrazu. Díky této speciální aplikační výhodě lze snadno provádět klimatizaci kontejnerových konstrukcí staveniště. Kontejner Karmod nové generace má kompletně sendvičový panelový systém od stěn až po střechu. Díky jeho výhodě lze tento systém bezpečně používat i v těch nejdrsnějších klimatických podmínkách. Ve fázi montáže jsou na místech napojení sendvičových panelů na speciálně natřený kovový podvozek aplikovány speciální knoty, které zcela zabraňují cirkulaci vzduchu. Speciální dveře a dvojitá okna z tepelné borovice zcela uzavírají budovu průchodu vzduchu. Speciální upínací systém aplikovaný ve spojích střešních sendvičových panelů zcela zabraňuje pronikání vody do střechy a zajišťuje plnou nepropustnost konstrukce.

Průměrná teplota v Grónsku je -7 ⁰C, ale klima je suché a slunečné. Zimy jsou extrémně chladné. Dokonce i v létě je teplota v ledem pokrytých oblastech na bodu mrazu.

Kontejnerová staveniště Karmod nové generace budou sloužit po mnoho let v oblasti těžby zlata. Díky své bezpečnosti výstavby, odolnosti vůči náročným polním podmínkám a izolačním výhodám nabídne na staveništi vždy teplé prostředí.

Naše projekty

To je náš úkol

Z jednoho konce světa na druhý nabízíme našim klientům přístup k prefabrikovanému sektoru vyrobenému s nejnovější technologií světa. Garantujeme spolehlivost prostřednictvím technologie a inovací, flexibilních obchodních modelů a inteligentních řešení dodavatelského řetězce, která vytvářejí hodnotu pro vás tím, že sledují výrobní síť projektu.

Objevte

Naše hlavní projekty